Historie

Psal se rok 1991, kdy naše rodinná firma začala své působení ve Valašské Meziříčí pod značkou RETA. Začínali jsme doma v paneláku a postupně jsme se vypracovali od šití bund, rukavic, spacáků, batohů přes textilní komponenty matrací, montérek, šatů až po slunečníky, opravy kožených oděvů a atypických zakázek od našich zákazníků v ČR i v zahraničí na současnou pozici. Za téměř dvacet let naší historie jsme už šili téměř vše a pokud to co potřebujete ne, tak pro Vás díky naší dlouholeté praxi v oboru snadno vymyslíme vhodné řešení.

Začínali jsme se zakázkovým šitím v době, kdy byl na našem trhu nedostatek kvalitního oblečení a vybavení, především pro volný čas a do přírody. V době, kdy většina naší české konkurence mizela pod tunami levné konfekce z východu jsme se i my museli přizpůsobit trhu a zaměřili jsme se na průmyslový textil a atypické výrobky, kde se kvalita ošidit nedá. Rozhodli jsme se však, vzhledem k naší tradici, zakázkové šití oděvů zachovat. V sídle naší provozovny, vždy najdete ve vzorkovně spousty střihů a rádi Vám pomůžeme zhmotnit i Vaši představu.

Firemní zákazníci jistě ocení osobní přístup, možnost ovlivňovat vývoj či výrobu poptávaného zboží přímo ve výrobě, dostupný servis a v neposlední řadě kvalitu české ruční práce.